Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 0-0

Συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις ο ΕΘΝΙΚΟΣ απέσπασε ισοπαλία στην δύσκολη έδρα του ΑΧΙΛΛΕΑ ΝΑΟΥΣΑΣ με σκορ 0-0.Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν στα πρώτα δέκα λεπτά χωρίς όμως να πετύχουν κάτι αφού τα δύο σουτ που επιχείρησαν πέρασαν αρκετά έξω από την εστία του ΛΕΦΑΚΗ,την μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου έχασε η ομάδα μας όταν ο ΣΕΡΕΤΗΣ στο 26ο λεπτό βρέθηκε απέναντι από τον ΗΛΙΑΔΗ σούταρε δυνατά αλλά απέκρουσε εκπληκτικά ο τερματοφύλακας.Στην επανάληψη η ομάδα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπάθησε με αντεπιθέσεις να πετύχει ένα γκολ χάνοντας ευκαιρίες με τους ΣΕΡΕΤΗ, ΦΙΡΙΝΙΔΗ,ΚΕΧΑΓΙΑ,ενώ οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές φάσεις με τον ΚΑΚΟΥΔΗ και ΤΟΥΜΑΡΑ.Στο 80ο λεπτό είδε την δεύτερη κίτρινη ο ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ και αποβλήθηκε,στο 90ο λεπτό είχαμε τον τραυματισμό του ΧΑΙΚΑΛΗ  όταν δέχτηκε κλωτσιά στο πρόσωπο και είχε ένα μεγάλο σκίσιμο(μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και του τοποθετήθηκαν τέσσερα ράμματα) και στο 93ο λεπτό ο ΕΘΝΙΚΟΣ έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν ο ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ: ΗΛΙΑΔΗΣ, ΠΑΠΑΠΕΣΙΟΣ, ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ(75ο ΣΥΓΓΑΣ), ΜΠΡΑΤΣΗΣ, ΤΟΥΜΑΡΑΣ, ΜΗΤΣΙΚΑΣ, ΤΣΑΛΜΑΣ, ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΑΤΣΗΣ(46ο ΚΑΚΟΥΔΗΣ),ΓΙΑΤΣΙΟΣ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ., ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ(90ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ), ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ. ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ(85ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.), ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ(60ο ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ)