Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 0 - 2

Με τους 3 βαθμούς της νίκης έφυγε ο ΕΘΝΙΚΟΣ από την έδρα του Αχιλλέα Νάουσας(μία από τις δυσκολότερες του πρωταθλήματος) με σκορ 0-2. Το πρώτο γκολ της ομάδος μας πέτυχε ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κιρκιλιανίδη στο 56ο λεπτό. Και 3 λεπτά αργότερα, ο Κιρκιλιανίδης έκανε μια πολύ όμορφη ατομική ενέργεια και πάσαρε στον Παρασχόπουλο, ο οποίος έκανε ένα γέμισμα προς το τέρμα, με την μπάλα αφού βρίσκει πρώτα στο πόδι του Χαρατσίδη του Αχιλλέα, να καταλήγει στα δίκτυα της ομάδος του, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 0-2

Συνθέσεις:
Αχιλλέας Νάουσας : Ηλιάδης, Σαμαράς Τ., Χαρατσίδης, Μάραντης, Σακελλάρης, Βακαλίδης, Γιάτσος, Καραμεταξάς, Δροσούνης, Σαμαράς Τ., Μπογιατζόγλου (46′ Καραμεταξάς)
Εθνικός Κλειδιού : Μυλωνάς, Κωστόπουλος, Καλυβιώτης Α., Περηφανόπουλος, Παρασχόπουλος (63′ Παπαγιάννης), Πετικόπουλος, Νικολόπουλος, Καλυβιώτης Δ., Παπαδόπουλος Δ., Κιρκιλιανίδης, Κεχαγιάς Σ. (80′ Κεχαγιάς Ν.)