Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2016

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΊΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 1 - 1

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχτηκε ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο δημοτικό γήπεδο Παλαιοχωρίου με αντίπαλο τον τοπικό Αρη. Σε ένα γήπεδο όπου θύμιζε βούρκο η ομάδα μας ευτύχησε να προηγηθεί με σκόρερ τον ΓΙΩΡΓΟ ΙΩΑΝΝΙΔΗ στο 55ο λεπτό. Από το σημείο εκείνο η γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με σύμμαχο και τον διαιτητή Γαβρά, ο οποίος καταλόγισε δεύτερο πέναλτι κατά της ομάδος μας (το πρώτο καταλογίσθηκε στο 75ο λεπτό με τον ΣΙΜΨΕΡΗ να αποκρούει την εκτέλεση του Γεωργίου) στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και έτσι η ομάδα του Παλαιοχωρίου κατάφερε να ισοφαρίσει με σκόρερ τον Βλάχο.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Άρης Παλαιοχωρίου: Βασιλείου, Ατανάσοφ, Νατσικόπουλος, Χατζόπουλος, Κίτσας, Κουρμουλάκης, Βλάχος, Πλέσκας, Λίτσι, Γεωργίου, Περπερίδης.
Εθνικός Κλειδίου: Σιμψερής, Δημητριάδης, Παρασχόπουλος, Καλυβιώτης, Περηφανόπουλος, Οικονομόπουλος, Κεχαγιάς, Καϊμακαμίδης, Αδαμίδης, Ιωαννίδης, Κουλουμπριτσίδης.