ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 1-2

ΤΟ 1-0 ΑΦΙΕΡΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΟΓΙΑΝΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

Ο ΒΟΗΘΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗ Κος ΛΙΟΛΙΟΣ

Έγινε σήμερα η τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στην οποία ο ΕΘΝΙΚΟΣ γνώρισε την ήττα από τον ΑΧΙΛΛΕΑ με σκορ 1-2 ένα αποτέλεσμα τελείως πλασματικό γιατί η ομάδα μας έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες να πετύχει μια μεγάλη σε σκορ νίκη και κατάφερε με δυο φάσεις να δεχτεί δυο γκολ.Το παιχνίδι ήταν ένας μονόλογος της ομάδας μας και  στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ ΑΝ. με κοντινό πλασέ,στην συνέχεια χάθηκαν πολύ καλές ευκαιρίες αλλά οι ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ,ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ. και ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ δεν κατάφεραν να σκοράρουν αφού έπεσαν και σε έναν εξαιρετικό ΚΑΣΑΠΙΔΗ.Στην επανάληψη στο 52ο λεπτό ο ΒΥΖΑΣ έκανε το 1-1 και στο 70ο λεπτό σε μια αντεπίθεση ο ίδιος παίχτης έκανε το 1-2 ενώ οι παίχτες μας έχασαν και πάλι αρκετές ευκαιρίες με κορυφαία την φάση στο 90ο λεπτό όταν μετά από κόρνερ ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ έπιασε κεφαλιά αλλά πάνω στην γραμμή της εστίας του ΑΧΙΛΛΕΑ ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ στην προσπάθεια του να στείλει την μπάλα με δύναμη στα δίχτυα την έστειλε άουτ.Μετά το παιχνίδι η διοίκηση κέρασε στους παίχτες και τους φιλάθλους αρκετά "ψητά"τα οποία έγιναν ανάρπαστα.Η ομάδα σχεδιάζει να δώσει ένα ή δυο φιλικά ακόμη πριν τελειώσει την σεζόν.        ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ(73ο ΤΟΥΝΗΣ), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.(70ο ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ., ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ,ΚΕΧΑΓΙΑΣ(60ο ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ)  ΑΧΙΛΛΕΑΣ:ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ(73ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ), ΣΑΜΑΡΑΣ, ΟΡΔΟΥΛΙΔΗΣ, ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΙΔΗΣ, ΤΣΙΑΚΟΣ(46ο ΗΛΙΑΔΗΣ), ΠΑΠΑΤΑΝΟΣ, ΒΥΖΑΣ, ΜΠΡΑΤΣΗΣ, ΤΟΥΜΑΡΑΣ, ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ, ΣΤΕΦΟΣ