Σάββατο 8 Φεβρουαρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ 1-1

Ένα πολύ καλό παιχνίδι έγινε σήμερα στο γήπεδο μας όπου ο ΕΘΝΙΚΟΣ αναδείχτηκε ισόπαλος με την ομάδα του ΔΙΑΒΑΤΟΥ με σκορ 1-1 το οποίο αδικεί την ομάδα μας με βάση την απόδοση της στον αγώνα ενώ πολλά παράπονα έχει η ομάδα μας από την κακή διαιτησία του κ.ΚΑΡΥΠΙΔΗ για άλλη μια φορά.Ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος του αντιπάλου και αφού έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τους ΚΕΧΑΓΙΑ και ΣΕΡΕΤΗ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 42ο λεπτό με τον ΣΕΡΕΤΗ κάνοντας το 1-0 ενώ οι φιλοξενούμενοι σε όλο το πρώτο ημίχρονο δεν είχαν ούτε μία ευκαιρία.Στην επανάληψη η ομάδα μας για ακόμη μία φορά πλήρωσε το μοναδικό λάθος που έκανε και με ένα έμμεσο φάουλ μέσα στην περιοχή δέχτηκε την ισοφάριση στο 55ο λεπτό από τον ΠΑΓΓΟΥΡΑ.Στην συνέχεια ο ΕΘΝΙΚΟΣ ανέβασε την απόδοση του και πίεσε για ένα γκολ χάνοντας αρκετές ευκαιρίες με τους ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ,ΣΕΡΕΤΗ,ΚΕΧΑΓΙΑ χωρίς να καταφέρει να σκοράρει ενώ στο 72ο λεπτό ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι 'οταν η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ(80ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.), ΒΑΡΔΑΛΗΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ. ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(59ο ΤΟΠΟΥΖΗΣ)
ΔΙΑΒΑΤΟΣ: ΜΟΥΧΤΑΡΗΣ, ΜΑΥΡΙΔΗΣ, ΦΑΡΜΑΚΗΣ, ΠΑΓΓΟΥΡΑΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ, ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ, ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ, ΑΛΜΑΝΙΩΤΗΣ(89ο ΠΕΛΕΚΙΔΗΣ), ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ(53ο ΖΕΡΔΑΛΗΣ), ΚΑΛΟΥΔΗΣ(61ο ROCO), ΠΟΖΙΑΔΗΣ