Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου 2014

Α.Ε.ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 3-0

Την πρώτη ήτα στο πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ στην ΧΑΡΙΕΣΣΑ με σκορ 3-0 πραγματοποιώντας μία μέτρια εμφάνιση.Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε καλά και είχε τον έλεγχο του αγώνα χωρίς όμως να απειλεί σοβαρά την εστία της ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ μέχρι το 30ο λεπτό όπου στην πρώτη προσπάθεια για γκολ ο ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.Στην επανάληψη δεν κατάφερε να ανεβάσει την απόδοση της και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα στο 66ο λεπτό να γίνει το 2-0,ενώ την πρώτη καλή ευκαιρία ο ΕΘΝΙΚΟΣ την έκανε στο 70ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό ο ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ(68ο ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΠΕΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ(40ο λ.τ.ΔΟΥΛΙΑΣ), ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ.