Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ- ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1-1

Πραγματοποιήθηκε χθες η τριτη αγωνιστική του πρωταθληματος στην οποια η ομαδα μας αναδειχτηκε ισοπαλη με σκορ 1-1.Στο πρωτο ημιχρονο η αποδοση της ομαδας κυμανθηκε σε μετρια επιπεδα με αποτελεσμα να μην δημιουργήσει ουτε μια επικίνδυνη φαση στην αντιπαλη εστια ουτε ομως κινδύνευσε και η εστεια μας με εξαίρεση την φαση του 36ο λεπτου οπου σε μια αντεπιθεση οι φιλοξενουμενοι ανοιξαν το σκορ με ωραιο σουτ εξω απο την περιοχη του ΒΥΖΑ. Στο δευτερο ημιχρονο η ομαδα ανεβασε την αποδοση της και πιεζε σε ολη την διαρκεια του ημιχρονου χανοντας αρκετες ευκαιριες να παρει το ματς.Στο 55ο λεπτο χαθηκε η πρωτη μεγαλη ευκαιρια οταν σε φαουλ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ η μπαλα βρηκε το καθετο δοκαρι του ΣΙΜΟΥ, στο 62 ο ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ δεν καταφερε να πλασαρει τον ΣΙΜΟ μεσα απο την περιοχη,στο 70ο λεπτο ηρθε η ισοφάριση με ωραιο σουτ του ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ.Απο εκει και περα ανεβηκε η πιεση στα καρε του ΑΓ. ΓΕΡΓΙΟΥ αλλα ο ΣΙΜΟΣ πραγματοποισε εξαιρετικές αποκρουσεις με κορυφαια την φαση του 78ο λεπτου οπου απεκρουσε σουτ του ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ απο το υψος του πεναλτυ.Σε γενικες γραμμες το τελικο σκορ αδικεί την ομαδα με βαση την εμφανισει που πραγματοποιησαν οι δυο ομαδες στον αγωνιστικο χωρο.ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ,ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ,ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ,ΚΕΧΑΓΙΑΣ,ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ(λ.τρ.στο 15ο ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(46ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ), ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ. ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ:ΣΙΜΟΣ, ΔΕΒΕΤΖΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΙΝΑΣ,ΒΥΖΑΣ,ΚΑΡΟΛΙΔΗΣ, ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ,ΒΟΥΤΣΙΚΙΔΗΣ(80ο ΚΑΡΒΑΡΙΩΤΗΣ), ΚΑΝΙΝΑΣ,ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ(85ο ΚΟΛΙΤΣΗΣ), ΣΑΝΤΙΝΙ(70ο ΤΡΟΥΠΚΟΣ),ΓΟΛΣΟΥΖΙΔΗΣ.