Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2012

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 3-1

Τον δευτερο συνεχομενο αγωνα εκτος εδρα σας εδωσε σημερα η ομαδα μας στην μελικη με αντιπαλο τον δυνατο ΦΙΛΙΠΠΟ στο οποιο ητηθηκε με 3-1.Ο αγωνας εγινε σε εναν πολυ βαρυ αγωνιστικο χωρο λογω της πολυς βροχης που προυγηθηκε.Στο πρωτο ημιχρονο εγινε ενα πολυ καλο παιχνιδι στο οποιο οι γηπεδουχοι ειχαν μια ελαφρα πρωτοβουλια χερις ομως να απειλουν σοβαρα την εστια του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ εκτος μιας φασης στο 32ο λεπτο σε ενα σουτ του ΠΙΤΣΑΒΑ.Αντιθετα η ομαδα μας εχασε δυο καλες ευκαιριες μια στο 24ο λεπτο με τον ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ οπου το σουτ απεκρουσε ο ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ καιμια στο 44ο λεπτο με τον ΦΙΡΙΝΙΔΗ οπου σε τετατετ δεν καταφερε να πλασαρει τον αντιπαλο τερματοφυλακα.Στο δευτερο ημιχρονο το παιχνιδι συνεχιστηκε στο ιδιο μοτιβο και σε μια φαση υστερα απο λαθη τις αμυνας μας ανοιξε το σκορ στο 62ο λεπτο ο ΒΕΝΙΟΠΟΥΛΟΣ με σουτ απο την μικρη περιοχη ενα γκολ που αποσυντονισε την ομαδα με αποτελεσμα να δεχθει και δευτερο γκολ στο 64ο λεπτο απο τον ιδιο παιχτη με σουτ εξω απο την μεγαλη περιοχη.Να σημειωσουμε οτι σε αυτο το γκολ οι παιχτες διαμαρτυρηθηκαν αντονα για οφσαιντ.Απο εκει και περα η ομαδα επαιξε πιο επιθετικα και καταφερε να πετυχει ενα γκολ με τον ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ στο 73ο λεπτο το οποιο ακυρωθηκε σαν οφσαιντ γκολ στο οποιο ειχαμε και παλι εντονες διαμαρτυριες.Το 3-0 εγινε σε μια αντεπιθεση στο 80ο λεπτο με πλασε του ΒΕΝΙΟΠΟΥΛΟΥ που εκανε και χαρτ τρικ με κοντινο πλασε.Η ομαδα μειωσε το σκορ στο 82ο λεπτο με ενα καταπληκτκο γκολ του ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ με αναποδο ψαλιδι ματα απο σεντρα του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ενα γκολ που χειροκροτησε ολο το γηπεδο.Γενικα εγινε ενα καλο παιχνιδι με δυνατες μονομαχιες και που το τελικο σκορ, στο οποιο επεξαν τον ρολο τους και οι βοηθοι διαιτητες,αδικοι την εικονα τις ομαδας.ΜΕΛΙΚΗ: ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΑΓΚΙΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΡΑΠΟΣ, ΤΕΝΕΚΕΤΖΙ, ΝΤΑΜΤΣΙΟΣ, ΤΕΓΟΥΣΗΣ, ΡΙΣΣΟΥ,(52ο ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ) ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗΣ(80ο ΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ) ΛΟΥΜΑΝΙ, ΠΙΤΣΑΒΑΣ,(60ο ΒΕΝΙΟΠΟΥΛΟΣ)  ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ (70ο ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ (55ο ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ), ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ (80ο ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ), ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ.