Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

ΑΤΛΑΣ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 1-0

Την ήτα γνώρισε χθες ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο ΖΕΡΒΟΧΩΡΙ με σκορ 1-0 σε ένα παιχνίδι όπου η ομάδα αγωνίστηκε με πολλές και σημαντικές απουσίες. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά χωρίς όμως να απειλείται σημαντικά παρά μόνο απο΄στημένες φάσεις και σε μία τέτοια στο 22ο λεπτό μετά από κόρνερ ο ΣΠΥΡΙΔΩΝΊΔΗΣ έκανε το 1-0.Στην συνέχεια ο ΕΘΝΙΚΟΣ ανέβασε την απόδοση του χωρίς όμως να έχει κάποια μεγάλη φάση.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε πολύ δυνατά και έκλεισε τους αντιπάλους στα καρέ τους χάνοντας πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τους ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ, ΚΕΧΑΓΙΑ και ΣΥΡΟΠΟΥΛΟ με αποτέλεσμα να μείνει το τελικό 1-0 , σκορ που αδικεί την εμφάνιση της ομάδος βάσει της παρουσίας και των φάσεων που είχε.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ,  ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΟΥΛΙΑΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ Σ.( 85ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ Ν.)