Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ 2-3

Έγινε χθες η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος στην οποια ο ΕΘΝΙΚΟΣ αντιμετώπισε την ομαδα του ΔΙΑΒΑΤΟΥ,ενα παιχνίδι όπου γνώρισε την ήττα με σκορ 2-3.Το παιχνιδι αγωνιστικά άφησε πολύ καλές εντυπώσεις με την ομαδα μας κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο να είναι ανώτερη του αντιπάλου αλλά δυστυχώς μεγαλύτερος πρωταγωνιστής αποδείχτηκε ο διαιτητής ΒΡΕΣΚΑΣ ο οποίος με τις αποφάσεις του ήταν ο αρνητικός παράγοντας του παιχνιδιού,κατάφερε με την διαιτησία του να εκνευρίσει τους παίχτες αλλά και κάνοντας τρομερά λάθη (όλα τυχαία εις βάρος του ΕΘΝΙΚΟΥ) αλλοίωσε το αποτέλεσμα του αγώνα.Τα γκολ του αγώνα σημειώθηκαν:0-1 εγινε στο 16ο λεπτο απο τον ΚΙΤΣΑ,το 1-1 εγινε στο35ο λεπτο απο τον ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ και το 1-2 στο 36ο λεπτο παλι απο τον ΚΙΤΣΑ,το 1-3 εγινε στο 80ο λεπτο απο τονΣΑΡΗΓΙΑΝΙΔΗ και το τελικο 2-3 στο 85ο λεπτο απο τον ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ: Δημόπουλος, Καλυβιώτης (62′ Στογιάννης), Παρασχόπουλος (80′ Κεχαγιάς), Χαϊκάλης, Περηφανόπουλος, Κιρκιλιανίδης, Βουλτσίδης, Καϊμακαμίδης (85′ Δημητριάδης), Μπενίσκος, Κωστόπουλος, Φιρινίδης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ : Μουχτάρης, Παγγούρας, Καμπάς, Ηλιάδης, Λιλιόπουλος (66′ Μπουτάνι), Κουτσιάδης, Ποζιάδης (81′ Τσακαλίδης), Κίτσας (74′ Σαρηγιαννίδης), Σπανός, Φαρμάκης, Ψαλίδας.