Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2013

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΣΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 2-2

Με ισοπαλία συνέχισε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο γήπεδο της ΜΕΣΗΣ με σκορ 2-2,σε ένα παιχνίδι που το τελικό αποτέλεσμα αδικεί την ομάδα μας.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μπήκε μουδιασμένη,προφανώς μετά τα 120 λεπτά αγώνα της τετάρτης,και έτσι βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς αφού στο 7ο λεπτό έχανε με 1-0 με γκολ του ΔΗΜΟΥΛΤΣΗ ενώ στο 20ο λεπτό έγινε το 2-0.Από εκείνο το σημείο η ομάδα ανέβασε την απόδοση της και θα μπορούσε να μειώσει το σκορ αν οι ΚΕΧΑΓΙΑΣ και ΣΕΡΕΤΗΣ ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια ενώ και ο διαιτητής αρνήθηκε να δώσει πέναλτι στο 33ο λεπτό όταν η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού μέσα στην μικρή περιοχή.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα μας αφού έκλεισε τους γηπεδούχους στα καρέ τους χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ πράγμα που έγινε στο 76ο λεπτό με κεφαλιά του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ Τ.ενώ η ισοφάριση ήρθε στο 85ο λεπτό με κοντινό σουτ του ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ.Από εκείνο το σημείο η ομάδα πίεζε πιο πολύ αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα σε μια αντεπίθεση ο των γηπεδούχων έγινε η φάση του αγώνα όταν ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του βοηθού έδειξε πέναλτι σε χέρι του ΧΑΙΚΑΛΗ πράγμα που είδε μόνο αυτός και προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των παικτών,το πέναλτι εκτέλεσε ο ΒΟΡΓΙΑΤΖΙΔΗΣ στέλνοντας την μπάλα άουτ.Στο 92ο λεπτό αποβλήθηκε ο ΣΕΡΕΤΗΣ με δεύτερή κίτρινη για διαμαρτυρία.
ΜΕΣΗ: ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΤΣΙΒΑΡΑΣ, ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ, ΓΚΑΤΖΙΔΗΣ, ΒΟΡΓΙΑΤΖΙΔΗΣ, ΠΑΤΑΣ, ΓΙΑΝΝΟΥ, ΔΗΜΟΥΛΤΣΗΣ(90ο ΜΠΑΛΤΖΗΣ), ΝΤΟΓΟΣ(66ο ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ), ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ(80ο ΓΑΤΟΠΟΥΛΟΣ)
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΒΑΡΔΑΛΗΣ(58ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.), ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ(66ο ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ(35ο ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ), ΣΕΡΕΤΗΣ.