Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 1-1

Ισόπαλος αναδείχτηκε χθες ο ΕΘΝΙΚΟΣ στην δύσκολη έδρα του ΔΙΑΒΑΤΟΥ με σκορ 1-1 σε ένα δυνατό παιχνίδι αφού και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη.Η ομάδα μας παρουσιάστηκε αρκετά βελτιωμένη σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια και θα μπορούσε να πάρει τους τρεις βαθμούς αν ήταν πιο προσεχτικοί οι παίχτες στην τελική προσπάθεια.Το σκορ άνοιξε η ομάδα μας όταν μετά από φάουλ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ ο ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ με προβολή έκανε το 0-1 στο 32ο λεπτό ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 72ο λεπτό με τον ΕΥΤΕΡΙΑΔΗ, στο 80ο λεπτό αποβλήθηκε για την ομάδα μας ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ. με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ:  Μουχτάρης, Συμεωνίδης (53΄Παγγούρας), Μαυρίδης, Τζίμος, Ηλιάδης, Σπυριδωνίδης, Ασλάνογλου, Λιλιόπουλος, Ποζιάδης, Σπανός, Ευτυριάδης (79′ Καλούδης).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ:Λεφάκης, Καλυβιώτης Δ., Βαρδαλής, Χαϊκάλης, Περηφανόπουλος, Καλυβιώτης Α., Κεχαγιάς (90′ Δούλιας), Καϊμακαμίδης Τιμ., Φιρινίδης (63′ Ποιμενίδης), Κιρκιλιανίδης, Κακατάτσιος (32′ λ.τ. Καϊμακαμίδης Τασ).