Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

Α.Ε. ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 1-2

Τρεις πολύτιμους βαθμούς κατέκτησε χθες ο ΕΘΝΙΚΟΣ αφού κατάφερε να κερδίσει την ομάδα της ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ με σκορ 1-2.Το παιχνίδι ήταν μέτριο αλλά οι παίχτες παίζοντας σοβαρά κατάφεραν να πάρουν την νίκη σε μια δύσκολη έδρα,το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ. στο 14ο λεπτό με χτύπημα πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ΣΕΡΕΤΗΣ,κάνοντας το 0-1,ενώ θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματα όταν στο 17ο λεπτό ο ΣΕΡΕΤΗΣ βρέθηκε απέναντι στον ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗ αλλά με διπλή προσπάθεια δεν μπόρεσε να σκοράρει.Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους έγινε στο 29ο λεπτό από τον ΧΑΛΒΑΤΖΗ με κοντινή κεφαλιά.Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πετύχουν ένα γκολ όταν στο 69ο λεπτό δέχτηκε κόκκινη κάρτα ο ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ πράγμα που επηρέασε την ομάδα θετικά και ανέβασε την απόδοση της με αποτέλεσμα να πετύχει το γκολ της νίκης στο 91ο λεπτό όταν με ωραία ενέργεια ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα σούταρε αλλά απέκρουσε ο ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ και ο ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ από κοντά πλάσαρε κάνοντας το 1-2.
Α.Ε.ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ:ΚΑΡΑΣΑΒΙΔΗΣ,ΚΩΤΟΥΛΑΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΜΑΓΓΑΝΑΡΗΣ, ΜΟΣΧΟΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΠΙΠΙΛΙΑΡΗΣ(70ο ΚΑΡΚΑΜΑΝΗΣ), ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ(67ο ΝΙΑΚΑΣ), ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΣ(75ο ΤΟΖΟΓΛΟΥ), ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΑΡΔΑΛΗΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Α.(85ο ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ), ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ., ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ(65ο ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ(89ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ)