Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ 2-1

Σε ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από συνεχή βροχή ο ΕΘΝΙΚΟΣ επικράτησε του ΔΙΑΒΑΤΟΥ με σκορ 2-1.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μπήκε δυνατά και πίεζε τους αντιπάλους και στο 20ο λεπτό έχασε μία πολύ μεγάλη ευκαιρία όταν ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ πέρασε και τον τερματοφύλακα αλλά το πλασέ που επιχείρησε ήταν χλιαρό και ο ΠΑΓΓΟΥΡΑΣ πρόλαβε να διώξει την μπάλα πάνω από την γραμμή.Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη σοβαρή επίσκεψη στην εστία μας κέρδισαν πέναλτι στο 33ο λεπτό το οποίο εκτέλεσε ο ΣΠΑΝΟΣ κάνοντας το 0-1,στην συνέχεια ο ΕΘΝΙΚΟΣ αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 37ο λεπτό με κεφαλιά του ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΥ κάνοντας το 1-1 και έκανε την ανατροπή στο 43ο λεπρό όταν ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ έκλεψε την μπάλα από τους αμυντικούς πέρασε και τον τερματοφύλακα και έκανε το 2-1.Στην επανάληψη πήρα την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΔΙΑΒΑΤΟΣ χωρίς όμως να απειλεί ουσιαστικά αντίθετα η ομάδα μας στην αντεπίθεση έχασε δύο καλές ευκαιρίες στο 62ο λεπτό όταν ο ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ βρέθηκε απέναντι  στον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ σούταρε και απέκρουσε ο τερματοφύλακας και στο 79ο λεπτό όταν σούταρε ο ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ και απέκρουσε εκπληκτικά και πάλι ο τερματοφύλακας.Στο 85ο λεπτό έγινε η φάση του αγώνα όταν οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ΣΠΑΝΟΣ και απέκρουσε εκπληκτικά ο ΜΥΛΩΝΑΣ διατηρώντας το τελικό 2-1.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΔΟΥΛΙΑΣ(88ο ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΕΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ(80ο ΓΕΡΑΚΙΩΤΗΣ), ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ.