Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014

Α.Σ.ΕΙΡΗΝΟΥΠΟΛΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 5-0

Την ήτα γνώρισε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ στην ΕΙΡΗΝΟΥΠΟΛΗ με σκορ 5-0 σε ένα παιχνίδι στο οποίο αγωνίστηκε για 57 λεπτά με παίχτη λιγότερο λόγω της αποβολής του ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΥ.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα ξεκίνησε καλά χωρίς να απειλειται από τους γηπεδούχους και προσπάθησε να παίξει με αντεπιθέσεις αλλά δυστυχώς ο βοηθός ΧΑΤΖΑΡΙΔΗΣ είχε αντίθετη άποψη και έκοβε την ομάδα με ανύπαρκτα off said πράγμα που εκνεύρισε την ομάδα,μάλιστα ο εν λόγω βοηθός είχε την ίδια συμπεριφορά και σε άλλο παιχνίδι της ομάδος μας.Τα γκολ του αγώνα το 1-0 στο 33ο λεπτό ο ΤΕΝΕΚΕΤΖΗ, το 2-0 στο 75ο ο ΠΕΤΓΑΛΖΗΣ, το 3-0 στο 78ο ο ΠΑΝΤΖΑΡΤΖΙΔΗΣ,το 4-0 στο 84ο ο ΣΑΜΨΩΝΙΔΗΣ και το τελικό 5-0 στο 88ο με αυτογκόλ ο ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Μυλωνάς, Δημητριάδης (79′ Τούνης), Παρασχόπουλος, Καλυβιώτης, Περηφανόπουλος, Πετικόπουλος, Κακατάτσιος, Δούλιας (79′ Συρόπουλος), Πολυζόπουλος (73′ Κεχαγιάς Ν.), Κιρκιλιανίδης, Νικολόπουλος.