Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ 1-3

Μια ακόμη ήτα για τον ΕΘΝΙΚΟ από την ομάδα της ΝΑΟΥΣΑΣ με σκορ 1-3 σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι.Το σκορ άνοιξαν νωρίς οι φιλοξενούμενοι με τον ΣΥΜΠΕΘΕΡΗ στο 7ο λεπτό κάνοντας το 0-1 ενώ στην συνέχεια η ΝΑΟΥΣΑ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να απειλεί ουσιαστικά.Από το 30ο λεπτό η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της και έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τους ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ και ΦΙΡΙΝΙΔΗ. Στην επανάληψη ο ΕΘΝΙΚΟΣ μπήκε καλύτερα και ισοφάρισε στο 69ο λεπτό με πέναλτι του ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ δεν κράτησε όμως πολύ η χαρά της ισοφάρισης αφού στο 75ο λεπτό ο ΣΑΡΗΓΙΑΝΙΔΗΣ εκτέλεσε φάουλ η μπάλα βρήκε στο τοίχος άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το 1-2 και το τελικό 1-3 έγινε στο 87ο λεπτό όταν σούταρε ο ΚΑΦΕΣ η μπάλα βρήκε σε αμυντικό άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.
ΕΘΝΙΚΟΣ:ΜΥΛΩΝΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΟΥΛΙΑΣ(70ο ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ),ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ(80ο ΧΑΙΚΑΛΗΣ),ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ.