Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-Α.Ε.ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ 1-0

Ο ΠΑΓΚΟΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ

ΕΙΣΟΔΟΣ ΟΜΑΔΩΝ
Έγινε χθες η 14η αγωνιστική και ο ΕΘΝΙΚΟΣ αντιμετώπισε την ομάδα της ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ την οποία κέρδισε με 1-0.Το παιχνίδι παρακολούθησαν λίγοι φίλαθλοι κάτω από χαμηλή θερμοκρασία αφού το θερμόμετρο έδειχνε μόλις ένα βαθμό πάνω από το μηδέν.Ο ΕΘΝΙΚΟΣ παίζοντας ένα καλό πρώτο ημίχρονο κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη σε ένα γκολ του ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ μετά από ωραία σέντρα του ΚΕΧΑΓΙΑ στο 31ο λεπτό ενώ θα μπορούσε να διαλπασιασει τα τέρματα του σε ένα σουτ του ΤΟΠΟΥΖΗ στο 37ο λεπτό άλλα η μπάλα χτύπησε σε αντίπαλο και πέρασε λίγο άουτ.Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε παιχνίδι κέντρου με πολύ λίγες φάσεις με κορυφαία την φάση του 78ο λεπτού όταν ο ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ δεν κατάφερε να πετύχει γκολ στην κενή εστία της ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν με αντεπιθέσεις να σκοράρουν αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ σε κανένα σημείο του αγώνα.                      ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(90ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ, ΤΟΠΟΥΖΗΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ(72ο ΧΑΙΚΑΛΗΣ), ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ(88ο ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ Α.Ε.ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: ΜΕΝΤΕΣΙΔΗΣ, ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΚΑΜΑΝΗΣ, ΜΟΥΣΚΕΦΤΑΡΑΣ, ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ(36ο ΔΑΡΛΟΠΟΠΥΛΟΣ), ΟΜΠΙΝΤΙΚ, ΝΙΑΚΑΣ, ΔΙΤΣΟΛΑΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ, ΠΙΠΙΛΙΑΡΗΣ, ΠΑΠΑΔΙΑΣ(18ο ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ)