ΖΕΣΤΑΜΑ ΟΜΑΔΟΣ

ΖΕΣΤΑΜΑ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ 1-1
Την ήττα γνώρισε ο σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο γήπεδο της ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ από την τοπική ομάδα με 3-1 σε ένα παιχνίδι όπου αρνητικός παράγοντας ήταν ο διαιτητής ΜΑΛΟΥΤΑΣ αφού κατάφερε με τις αποφάσεις του να στερήσει το δικαίωμα στην ομάδα μας να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από το ματς,ήταν μια ακόμη εχθρική διαιτησία του συγκεκριμένου διαιτητή προς την ομάδα μας.Οι φάσεις που πιστευουμε ότι έκριναν το παιχνίδι ήταν δυο η πρώτη στο 10ο λεπτό όταν ο ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ανέτρεψε τον ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ μέσα στην περιοχή και ο ΜΑΛΟΥΤΑΣ αρνήθηκε το πέναλτι προς έκπληξη όλων,ακόμη και τον γηπεδούχων, και η δεύτερη στο 48ο λεπτό όταν μετά από κόρνερ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ ο ΚΑΡΑΙΣΑΡΙΔΗΣ Δ. απέκρουσε την μπάλα με τα δυο χέρια αλλά και πάλι ο ΜΑΛΟΥΤΑΣ αρνήθηκε το πέναλτι(αυτό θα το έδινε και ο πρόεδρος της αντιπάλου ομάδος).Δυστυχώς ο διαιτητής έκανε λάθη που δεν μπορούν να θεωρηθούν ανθρώπινα και επηρέασε το παιχνίδι.Στο παιχνίδι ο ΕΘΝΙΚΟΣ ξεκίνησε δυνατά και πίεζε την χαριεσσα χάνοντας δυο καλές ευκαιρίες με τους ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ και ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ να μην μπορούν να σκοράρουν.Η ΧΑΡΙΕΣΣΑ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 28ο λεπτό με τον ΤΣΙΠΗ με  σουτ από το κέντρο και ένα τραγικό λάθος του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ να γιν ει το 1-0 με ένα από τα πιο σπάνια γκολ που βλέπουμε στα γήπεδα.Ο ΕΘΝΙΚΟΣ αντέδρασε αμέσως και ισοφάρισε στο 31ο λεπτό μα κοντινό πλασέ του ΤΟΠΟΥΖΗ.Στην επαναληψη επεσε η αποδοση της ομάδος και η χαριεσσα πετυχε δυο τερματα στο 52ο και 61ο λεπτό με τον ΚΑΡΑΙΣΑΡΙΔΗ Β. και κατάφερε να παρει τους τρεις βαθμους.                       Α.Ε.ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ:ΑΝΤΙΦΑΚΟΣ, ΤΣΙΠΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΡΑΓΟΥΜΑΝΟΣ,ΔΑΓΓΑΣ, ΧΑΛΚΙΑΣ(46ο ΜΑΝΔΥΛΙΔΗΣ), ΔΙΤΣΟΛΑΣ(68ο ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ), ΚΑΡΑΣΑΡΙΔΗΣ Δ., ΚΑΡΑΣΑΡΙΔΗΣ Β. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΙΔΗΣ(85ο ΧΡΥΣΑΦΙΔΗΣ)                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(81ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Α.), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ(62ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ), ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ(68ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ), ΤΟΠΟΥΖΗΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ. ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ.