Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 2-0

Σε ένα παιχνίδι που έγινε σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο ο ΕΘΝΙΚΟΣ γνώρισε την ήττα από τον ΑΧΙΛΛΕΑ με 2-0.Ήταν ένα αρκετά καλό παιχνίδι με βάση της συνθήκες που επικρατούσαν με φάσεις και από τις δυο ομάδες.ο ΕΘΝΙΚΟΣ ξεκίνησε λίγο νωθρά το παιχνίδι αλλά από το 15ο λεπτό και μετά πήρε τα ηνία του αγώνα και θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ σε δυο πολύ καλές φάσεις στο 28ο λεπτό με τον ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ όπου από την μικρή περιοχή δεν βρήκε καλά την μπάλα κ με αποτέλεσμα να αποκρουση ο τερματοφύλακας του ΑΧΙΛΛΕΑ και στο 34ο λεπτό σε απευθείας φάουλ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ απέκρουσε και πάλι εκπληκτικά τερματοφύλακας.Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να ανοίξουν το σκορ πράγμα που κατάφερε ο ΑΧΙΛΛΕΑΣ στο 80ο λεπτό όταν ο ΠΑΠΑΤΑΝΟΣ με πέναλτι έκανε το 1-0 και στο 92ο λεπτό ο ΓΙΑΤΣΟΣ με κοντινό πλασέ.ΕΘΝΙΚΟΣ: ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ(85ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ), ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ,ΤΟΠΟΥΖΗΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ,ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ(60ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ).