Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 0-1

Πραγματοποιώντας μια καλή εμφάνιση ο ΕΘΝΙΚΟΣ πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο του ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 0-1.Ήταν ένα παιχνίδι στο όποιο οι γηπεδούχοι έπαιζαν πολύ δυνατά και με πολλά αντιαθλητικά φάουλ κάτω από την ανοχή του διαιτητή με αποτέλεσμα πολλοί από τους παίχτες να τελειώσουν το παιχνίδι με εμφανή σημάδια στο σώμα τους Η ομάδα μπήκε καλά στο παιχνίδι και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 7ο λεπτό με σουτ του ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ κάνοντας το 0-1,στην συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι σημαντικό.Στην επανάληψη έγινε ένα μέτριο παιχνίδι αφού οι γηπεδούχοι κυνηγούσαν περισσότερο τα πόδια των παιχτών μας πάρα να πετύχουν ένα τέρμα,η μόνη σημαντική ευκαιρία που είχαν ήταν ένα σουτ στο δοκάρι στο 49ο λεπτό με τον ΠΑΠΑΡΕΝΤΗ,ενώ η ομάδα μας θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματα στο 90ο λεπτό όταν ο ΔΕΒΕΝΤΖΙΔΗΣ απέκρουσε δυο φορές επάνω στην γραμμή σε δυο διαδοχικά σουτ του ΑΝΔΡΙΤΣΟΥ.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ : Σίμος, Καρολίδης, Βύζας, Σαντίνι, Παπαδίνας Θ., Τρούπκος, Λιάτσος, Βουτσικίδης (25′ Παπαρέντης), Παπαδίνας Α., Κάμινας, Σερέτης (6΄λ.τ. Δεβετζίδης).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ : Δημόπουλος, Καλυβιώτης, Φιρινίδης, Χαϊκάλης, Μπενίσκος, Καϊμακαμίδης, Βουλτσίδης,(76′ Ανδρίτσος) Κιρκιλιανίδης  Παρασχόπουλος (46′ Περηφανόπουλος), Τοπούζης (78′Δημητριάδης ), Κεχαγιάς.