Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 2-1

Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση ο ΕΘΝΙΚΟΣ κερδισε χθες τον ΦΙΛΙΠΠΟ ΜΕΛΙΚΗΣ με σκορ 2-1.Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι με αρκετές ιδιαιτερότητες μιας και στις δυο ομάδες αγωνίστηκαν ποδοσφαιριστές οι οποίοι άλλαξαν ομάδα τον Ιανουάριο ο λόγος για τον ΑΝΔΡΙΤΣΟ και ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ που ακολούθησαν αντίστροφη πορεία.Το ματς ξεκίνησε καλά και με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να ανοίξουν το σκορ πράγμα που κατάφερε πρώτη η ΜΕΛΙΚΗ στο 13ο λεπτό με τον ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ να σκοράρει εις βάρος τις πρώην του ομάδος και να κάνει το 0-1,γκολ για το οποίο υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες για off said.Στην συνέχεια ο ΕΘΝΙΚΟΣ αντέδρασε και έχασε δυο καλές ευκαιρίες με τον ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ όταν το σουτ του απέκρουσε ο ΚΑΨΑΛΗΣ και με τον ΤΟΠΟΥΖΗ όταν σε νέο σουτ η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.Η ΜΕΛΙΚΗ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγάλο προβάδισμα για την νίκη όταν στο 40ο λεπτό  κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε άουτ ο ΜΕΛΙΟΠΟΥΛΟΣ.Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 50ο λεπτο με τον ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ και αφού πρώτα η μπάλα είχε χτυπήσει στο δοκάρι μετά από κεφαλιά του ΤΟΠΟΥΖΗ,στην συνέχεια πίεσε περισσότερο ο ΕΘΝΙΚΟΣ και πέτυχε το 2-1 στο 72ο λεπτό με τον πρώην παίχτη της ΜΕΛΙΚΗΣ ΑΝΔΡΙΤΣΟ να σκοράρει το πρώτο γκολ με τα χρώματα του ΕΘΝΙΚΟΥ.Να σημειώσουμε ότι και οι δυο ποδοσφαιριστές δεν πανηγύρισαν τα γκολ που πέτυχαν σεβόμενοι τις πρώην ομάδες τους.Στην συνέχεια η ΜΕΛΙΚΗ προσπάθησε να πιέσει χωρίς όμως να καταφερει κατι αξιολογο
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ : Δημόπουλος, Καλυβιώτης Δ. (90+1′ Γιαννακός), Φιρινίδης, Χαϊκάλης, Περηφανόπουλος, Μπενίσκος, Τοπούζης (84′ Δημητριάδης), Καϊμακαμίδης, Βουλτσίδης, Κιρκιλιανίδης, Ανδρίτσος (81′ Καλυβιώτης Α.).
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: Καψάλης, Καραγκιοζόπουλος, Αράπος, Ζέρης, Τενεκετζή, Ρίσσου (41′ Ντάμτσιος), Μελιόπουλος (73′ Παπάζογλου), Λουμάνι, Τεγούσης, Κακαγιάννης (63′ Πιτσάβας), Κωστόπουλος.