Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΠΑΟΚ ΑΛΕΧ/ΡΕΙΑΣ 1-1

Άρχισε σήμερα ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος και ο ΕΘΝΙΚΟΣ αναδείχτηκε ισόπαλος με τον ΠΑΟΚ με σκορ 1-1.Σε ένα μέτριο παιχνίδι που έγινε οι δυο ομάδες,εμφανώς επηρεασμένες από την διακοπή του πρωταθλήματος,προσπάθησαν για την νίκη,ο ΕΘΝΙΚΟΣ ξεκίνησε πιο δυνατά και έχασε δυο πολύ καλές ευκαιρίες με τον ΚΕΧΑΓΙΑ στο 7ο λεπτό όταν σε σουτ από το ύψος του πέναλτι απέκρουσε ο ΘΕΟΔΩΡΟΥ και με τον ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ στο 12ο λεπτό όταν πλάσαρε και πάλι απέκρουσε ο ΘΕΟΔΩΡΟΥ.Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν μετά το 30ο λεπτό και έχασαν και αυτοί δυο ευκαιρίες στο 41ο λεπτό όταν σε κοντινό σουτ του ΧΑΡΙΣΟΥΔΗ απέκρουσε ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ και στο 44ο λεπτό όταν ο ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΥΡ. από πλεονεκτική θέση σούταρε άουτ.Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 63ο λεπτό όταν μετά από κόρνερ  ο ΜΠΟΥΚΛΑΣ Γ. με κεφαλιά έκανε το 0-1,στο 75ο λεπτό είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΕΘΝΙΚΟ όταν σε σουτ του ΤΟΠΟΥΖΗ η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι,στο 80ο λεπτό είχαμε την δεύτερη κίτρινη(κόκκινη) για καθυστέρηση στον ΠΑΤΑΤΟΥΚΑ.Η ισοφάριση για τον ΕΘΝΙΚΟ ήρθε στο 89ο λεπτό με σουτ του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ και θα μπορούσε να πάρει το ματς όταν ο ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ στο 92ο λεπτό από την μικρή περιοχή πλάσαρε αλλά απέκρουσε στην γραμμή ο τερματοφύλακας.                                  ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ,ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ,ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ,ΧΑΙΚΑΛΗΣ,ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ,ΤΟΠΟΥΖΗΣ,ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ,ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ,ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ,ΚΕΧΑΓΙΑΣ(48ο  ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ)ΠΑΟΚ:ΘΕΟΔΩΡΟΥ Κ.ΜΠΟΥΚΛΑΣ ΑΛ(90ο ΜΑΡΤΣΕΛΟΣ).ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΥΡ..ΜΠΟΥΚΛΑΣ Γ. ΚΙΤΣΑΣ ΕΛ. ΚΙΤΣΑΣ ΣΠ. ΠΑΤΑΤΟΥΚΑΣ, ΤΖΕΠΗΣ, ΛΑΔΑΣ, ΧΑΡΙΣΟΥΔΗΣ, ΚΙΤΣΑΣ Δ(75ο ΜΠΟΥΚΛΑΣ Γ.)