Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞ/ΡΕΙΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 2-0

Την ήτα γνώρισε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ στην έδρα του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ με σκορ 2-0 σε ένα παιχνίδι που το τελικό αποτέλεσμα αδικεί την εμφάνιση της ομάδος.Στο πρώτο ημίχρονο την κατοχή είχαν οι γηπεδούχοι χωρίς όμως να καταφέρουν να απειλήσουν την εστία του ΛΕΦΑΚΗ ενώ το σκορ θα μπορούσε να ανοίξει η ομάδα μας όταν στο 44ο λεπτό εκτέλεσε φάουλ ο ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ και ο ΚΙΤΣΑΣ απέκρουσε εκπληκτικά.Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοση του χωρίς όμως να μπορεί να απειλήσει την εστία μας όταν στο 75ο λεπτό στο πρώτο λάθος της άμυνας έγινε το 1-0 από τον ΚΙΤΣΑ Κ.και σε αυτή την φάση τραυματίστηκε  ο ΛΕΦΑΚΗΣ και αντικαταστάθηκε από τον ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟ.Το 2-0 έγινε στο 90ο λεπτό από τον ΒΡΕΤΤΟ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ(76ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ), ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ. ΒΑΡΔΑΛΗΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ.(58ο ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ), ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ