Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΣΣΗΣ 3-1

Τρεις πολύτιμους βαθμούς κατέκτησε χθες ο ΕΘΝΙΚΟΣ κερδίζοντας την ομάδα της ΜΕΣΣΗΣ με σκορ 3-1.Ήταν ένα καλό παιχνίδι με φάσεις και στις δύο εστίες που κράτησε έντονο το ενδιαφέρων μέχρι την λήξει του αγώνα.Την πρώτη μεγάλη φάση έκανε η ομάδα μας μόλις στο 2ο λεπτό όταν ο ΣΕΡΕΤΗΣ πέρασε και τον τερματοφύλακα πλάσαρε και πάνω στην γραμμή απέκρουσε ο αμυντικός και στο 21ο λεπτό ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ βρέθηκε απέναντι στον ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ σούταρε δυνατά και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία με τον ΜΠΡΕΓΚΟΥ  στο 29ο λεπτό όταν και απέκρουσε ο ΛΕΦΑΚΗΣ και στο 36ο λεπτό μετά από κόρνερ ο ΒΟΡΓΙΑΤΖΙΔΗΣ με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι.Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε στο 40ο λεπτό ο ΣΕΡΕΤΗΣ με ωραία ενέργεια και σουτ κάνοντας το 1-0 και ο ίδιος παίχτης στο 42ο λεπτό έκανε το 2-0 όταν μετά από δυνατό σουτ του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ Τ,απέκρουσε ο τερματοφύλακας και ο ΣΕΡΕΤΗΣ παίρνοντας το ριμπάουντ σκόραρε.Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και μείωσαν το σκορ στο 61ο λεπτό με τον ΓΑΤΟΠΟΥΛΟ κάνοντας το 2-1.με αποτέλεσμα μετά να ανοίξει πολύ το παιχνίδι και οι δύο ομάδες να προσπαθούν να πετύχουν ένα τέρμα πράγμα που κατάφερε ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο 92ο λεπτό με κοντινό πλασέ του ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΥ κάνοντας το τελικό 3-1.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ. ΒΑΡΔΑΛΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ., ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ.(78ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.), ΣΕΡΕΤΗΣ(89ο ΓΕΡΑΚΙΩΤΗΣ), ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ(75ο ΤΣΑΚΙΡΗΣ).
ΦΙΛΙΠΠΟΣ: ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΤΖΙΒΑΡΑΣ, ΓΚΑΤΖΟΥΦΟΣ, ΒΟΡΓΙΑΤΖΙΔΗΣ, ΝΤΟΓΟΣ, ΜΥΛΩΝΑΣ(58ο ΤΡΟΥΠΚΟΣ), ΜΠΡΕΓΚΟΥ, ΓΑΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΟΥΛΤΣΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΥ, ΓΚΑΤΖΙΔΗΣ.