Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ 1-0

(Φωτ Imathia Sports News).
Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε χθες ο ΕΘΝΙΚΟΣ αφού επιβλήθηκε του ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ με σκορ 1-0.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μπήκε δυνατά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 8ο λεπτό με ωραίο πλασέ του ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ κάνοντας το 1-0 ενώ ο ίδιος παίχτης θα μπορούσε να μεγαλώσει το σκορ σε τουλάχιστον τρεις κλασικές ευκαιρίες που του δόθηκαν σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που απείλησαν μόνο σε μια στημένη φάση σε απευθείας εκτέλεση του ΤΟΥΜΑΡΑ.Στην επανάληψη έπεσε ο ρυθμός του αγώνα με τις δύο ομάδες να χάνουν από μια κλασική ευκαιρία για να σκοράρουν σε ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ(87ο ΤΟΥΝΗΣ), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ(57ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ)