Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-Α.Ε.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 2-0 (ΚΥΠΕΛΛΟ)

Το πρώτο επίσημο ματς έδωσε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ για το κύπελλο της ΕΠΣΗ στο οποίο επιβλήθηκε της ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ με σκορ 2-0 και πέρασε στην επόμενη φάση.Η ομάδα μας ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και δίκαια επικράτησε της αντιπάλου.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα πίεσε από την αρχή και είχε τις ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά σε δύο περιπτώσεις βρήκαν απέναντι τους τον ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗ.ενώ σε δύο περιπτώσεις στο 10ο και 14ο λεπτό ο διαιτητής αρνήθηκε το πέναλτι σε ανατροπές μέσα στην περιοχή των ΦΙΡΙΝΙΔΗ και ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ.Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη φάση που δημιούργησαν στο 35ο λεπτό είχαν δοκάρι με τον ΛΙΤΣΙ.Στην επανάληψη το σκορ άνοιξε νωρίς  στο 52ο λεπτό με πολύ ωραίο γκολ ο ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ κάνοντας το 1-0 και στο 60ο λεπτό έγινε το 2-0 με κοντινό σουτ του ΧΑΙΚΑΛΗ ενώ χάθηκαν και καλές ευκαιρίες από τον ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ και ΔΟΥΛΙΑ να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ χωρίς να κινδυνεύσει η εστία της ούτε μία φορά.
Στο παιχνίδι η ομάδα αγωνίστηκε με μαύρα περιβραχιόνια ενώ κρατήθηκε και ενός λεπτού σιγή εις μνήμη του ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΠΕΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ(81ο ΔΟΥΛΙΑΣ),ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ(75ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ),ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ(60ο ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ),ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ.