ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 1-3

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Νικηφόρα ξεκίνησε ο ΕΘΝΙΚΟΣ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος αφού νίκησε εκτός έδρας την ομάδα της ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ με σκορ 1-3.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα ξεκίνησε δυνατά χάνοντας τρεις πολύ καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ με τους ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ και ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟ κάτι που κατάφερε όμως στο 21ο λεπτό όταν σούταρε ο ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ και με προβολή ο ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ έκανε το 0-1.Στην επανάληψη η ομάδα μπήκε μουδιασμένα και έτσι η ομάδα της ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ στο πρώτο λάθος της άμυνας ισοφάρισε στο 55ο λεπτό με μακρινό σουτ του ΝΟΥΡΗ κάνοντας το 1-1.Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα ανέβασε την απόδοση της και αφού έχασε κλασικές ευκαιρίες να πετύχει ακόμη ένα τέρμα το κατάφερε στο 72ο λεπτό με τον ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ με ωραίο σουτ κάνοντας το 1-2 και το τελικό 1-3 έγινε στο 80 μετά από ωραία ενέργεια του ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ και δυνατό σουτ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ(89ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΠΕΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ(46ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(82ο ΔΟΥΛΙΑΣ)