Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ 4-2

Ξεκίνησε ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος και ο ΕΘΝΙΚΟΣ πέτυχε την πρώτη του νίκη μετά από καιρό κερδίζοντας την ομάδα της ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ με σκορ 4-2.Αν και η ομάδα αγωνίστηκε με αρκετές ελλείψεις λόγω τραυματισμών κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 15ο δευτερόλεπτο του παιχνιδιού με τον ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ κάνοντας το 1-0 ενώ το 2-0 έγινε στο 17ο λεπτό με τον ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟ και στο 32ο λεπτό και πάλι ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ έκανε το 3-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.Στην επανάληψη ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ στο 58ο λεπτό πέτυχε το τρίτο προσωπικό τέρμα  και έγραψε το 4-0 από εκείνο το σημείο έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δυο τέρματα στο 75ο λεπτό με τον ΛΑΦΤΣΙΔΗ και στο 86ο λεπτό με τον ΣΚΟΥΜΠΟΠΟΥΛΟ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ(72ο ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΟΥΝΗΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ.(80ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ.) ΔΟΥΛΙΑΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ (65ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ)