Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013

ΑΣ. ΝΕΑΣ ΓΕΝΕΑΣ ΝΙΚΟΜΗΔΕΙΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 1-4

Τρεις πολύτιμους βαθμούς κατέκτησε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ αφού επιβλήθηκε με το ευρύ 1-4 της ομάδας της ΝΙΚΟΜΗΔΕΙΑΣ. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα ήταν ανώτερη της αντιπάλου και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 16ο λεπτό με τον ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ και διπλασίασε τα τέρματα στο 32ο λεπτό με τον ΦΙΡΙΝΙΔΗ ενώ θα μπορούσε να είχε ανεβάσει το σκορ αφού έχασε αρκετές κλασικές ευκαιρίες. Στην επανάληψη έπεσε η απόδοση της ομάδας με αποτέλεσμα να έχουμε την μείωση του σκορ στο 59ο λεπτό με τον ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ πράγμα που αφύπνισε την ομάδα και ανεβάζοντας την απόδοση της κατάφερε να πετύχει άλλα δύο τέρματα με τον ΦΙΡΙΝΙΔΗ στο 72ο λεπτό και τον ΣΕΡΕΤΗ στο 76ο λεπτό κάνοντας το τελικό 1-4 ενώ έχασε και άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ(75ο ΤΣΑΚΙΡΗΣ), ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(78ο ΓΕΡΑΚΙΩΤΗΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.(80ο ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ., ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ.