Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 0-3

Με το σημερινο γκολ εφτασε τα τεσσερα ο ΤΙΜΟΣ ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ

Δυο γκολ πετυχε σημερα ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Με νίκη στο σημερινό εκτός έδρας ματς συνέχισε ο ΕΘΝΙΚΟΣ αφού επιβλήθηκε της ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ με 0-3.Η ομάδα μετά από δυο άτυχα αποτελέσματα κατάφερε να πάρει μια εκτός έδρας νίκη παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και χωρίς να κινδυνεύσει καθόλου σε όλη την διάρκεια του αγώνα.Από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα μπήκε επιθετικά και πίεζε τους αντιπάλους με αποτέλεσμα να ανοίξει το σκορ στο 27ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ και να κάνει το 0-1 και στο 31ο λεπτό το 0-2 με διαγώνιο σουτ του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ.Στην επανάληψη οι παίχτες συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και πέτυχαν ακόμη ένα γκολ στο 59ο λεπτό με κεφαλιά του ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ενώ η ομάδα έπαιξε από το 75ο λεπτό με δέκα παίχτες λόγο αποβολής του ΚΑΛΥΒΙΩΤΗ Δ. αφού ανέτρεψε αντίπαλο παίχτη ως τελευταίος.Ήταν μια νίκη η οποία θα τονώσει το ηθικό των παιχτών για την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος. ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΟΠΟΥΖΗΣ, ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ,ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ(46ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ(70ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ), ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(72ο ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ)