Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 3-0

• Με νίκη συνέχισε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ αφού κατάφερε να επιβληθεί στο τοπικό ντέρμπι με τα ΤΡΙΚΑΛΑ με σκορ 3-0.Ήταν ένα αρκετά καλό παιχνίδι με πολλές φάσεις και πολύ δύναμη το οποίο παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι.Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ήταν ανώτερος του αντιπάλου σε όλη την διάρκεια του αγώνα και δίκαια κατέκτησε τους τρεις βαθμούς με αποτέλεσμα να παραμείνει στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα, το σκορ άνοιξε στο 16ο λεπτό ο ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι κάνοντας το 1-0 ενώ στο 37ο λεπτό ο ΤΟΠΟΥΖΗΣ έκανε το 2-0 με δυνατό σουτ και το σκορ έκλεισε ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ στο 41ο λεπτό με κοντινό πλασέ.Στην επανάληψη έπεσε λίγο ο ρυθμός του παιχνιδιού αλλά και πάλι χάθηκαν τέσσερις πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ αλλά οι ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ(2) και ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ δεν κατάφεραν να σκοράρουν ενώ τα ΤΡΙΚΑΛΑ είχαν δυο φάσεις με τον ΚΙΤΣΑ άλλα ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ αντέδρασε σωστά και μπλόκαρε την μπάλα.
  •           ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(86ο ΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ(65ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ), ΤΟΠΟΥΖΗΣ(80ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ),  ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ       ΤΡΙΚΑΛΑ:ΓΙΑΝΤΣΗΣ, ΜΑΓΓΑΝΑΡΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ(60ο ΚΟΥΚΛΑΣ), ΜΗΝΟΥΔΗΣ, ΠΑΝΤΡΙΑΣ, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ, ΣΕΡΜΠΙΝΗΣ, ΚΑΣΝΑΚΙΔΗΣ, ΣΑΛΤΟΥΡΙΔΗΣ(46ο ΚΙΤΣΑΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ(87ο ΑΓΓΕΛΗΣ), ΚΑΡΑΝΤΟΥΛΑΜΑΣ.                                                                                                Να σημειωσουμε οτι πριν το ματς εγινε και η φωτογραφιση της ομαδος για το ημερολογιο που θα κυκλοφορησει σε λιγες μερες.Τελος η διοκηση της ομαδος ο προπονητης και οι παιχτες θα ηθελαν να συνχαρουν τον ποδοσφαιριστη της ομαδος ΧΡΗΣΤΟ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ γιατι απο  σημερα επησιμοποιει την σχεση του με την εκλεκτη της καρδιας του και να του ευχηθουν καθε ευτηχια.