Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΑΕΠ ΒΕΡΟΙΑΣ 1-2

Για ακόμη ένα παιχνίδι ο ΕΘΝΙΚΟΣ δεν κατάφερε να κερδίσει στο γήπεδο του αφού γνώρισε την ήττα από την ΑΕΠ ΒΕΡΟΙΑΣ με σκορ 1-2.Ήταν ένα παιχνίδι για το οποίο μπορούμε να πούμε ότι η ομάδα ήταν άξια της μοίρας της αφού δεν κατάφερε στις πολλές κλασικές ευκαιρίες που δημιούργησε να σκοράρει ενώ η ΑΕΠ με μια σημαντική ευκαιρία που δημιούργησε πέτυχε δυο τέρματα και έφυγε με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος του ΕΘΝΙΚΟΥ και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες με τους ΚΕΧΑΓΙΑ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ να μην μπορούν σε ισάριθμες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ από πλεονεκτική θέση ενώ η ΑΕΠ δεν δημιούργησε ούτε μια ευκαιρία.Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 46ο λεπτό στην πρώτη φόρα που επισκέφτηκαν την εστία του ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ και προηγήθηκαν με 0-1 ένα γκολ όμως που προήρθε από καθαρή θέση of said και ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών.Στην συνέχεια η ομάδα πίεζε την αντίπαλη εστία και χάνοντας ακόμη τέσσερις κλασικές ευκαιρίες με τους ΦΙΡΙΝΙΔΗ,  ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ να μην μπορούν να σκοράρουν με αποτέλεσμα σε μια λάθος συνεννόηση της άμυνας στο 80ο λεπτό η ΑΕΠ έκανε το 0-2 πάλι με τον ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟ,έτσι στην συνέχεια του αγώνα το μονο που κατάφερε η ομάδα ήταν να μειώσει σε 1-2 στο 90ο λεπτό με τον ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ.Ήταν ένα παιχνίδι που η ομάδα κατά διαστήματα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο παρόλο που πριν τρεις μέρες οι παίχτες είχαν αγωνιστεί για 120 λεπτα για το κυπελλο αλλα δυστηχως δεν καταφεραν να σκοράρουν,θα πρεπει λοιπον από εδω και περα ολοι μαζι να δουλεψουμε περισσοτερο για να ερθουν και τα επιθυμητα αποτελεσματα γιατι κατά γενικη ομολογια η ομάδα παιζει καλό ποδόσφαιρο αλλα αυτο δεν αρκει γιατι στο πρωταθλημα χρειαζονται και οι βαθμοι.ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ. ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ(65ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Α.) ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ(60ο ΤΟΠΟΥΖΗΣ)ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ