Σάββατο 29 Μαρτίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 1-1

Σε ένα παιχνίδι με μεγάλη βαθμολογική σημασία ο ΕΘΝΙΚΟΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με τον ΑΧΙΛΛΕΑ ΝΑΟΥΣΑΣ με σκορ 1-1 αποτέλεσμα που αδικεί την ομάδα μας βάση της εικόνας του παιχνιδιού.Στο πρώτο ημίχρονο χάθηκαν πολύ μεγάλες ευκαιρίες όταν σε σουτ των ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΥ και ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ Τ. οι  αμυντικοί απέκρουσαν πάνω στην γραμμή και ενώ η ομάδα πίεζε στην πρώτη αντεπίθεση που έγινε δέχτηκε γκολ στο 31ο λεπτό από τον ΚΑΚΟΥΔΗ.Στην συνέχεια χάθηκαν ακόμη δύο κλασικές ευκαιρίες όταν ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ σε κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ και ένα σουτ του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ Τ.απέκρουσε ο τερματοφύλακας.Στην επανάληψη η ομάδα πίεσε ακόμη περισσότερο και 55ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση με δυνατό σουτ του ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ στην συνέχεια χάθηκαν και πάλι πολλές ευκαιρίες με τους ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ Τ. ΚΕΧΑΓΙΑ και ΣΕΡΕΤΗ να μην μπορούν να βρουν δίχτυα αφού έπεσαν σε ένα πολύ καλό τερματοφύλακα .
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ. ΒΑΡΔΑΛΗΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ. ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ. ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ(46ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.