Σάββατο 1 Μαρτίου 2014

ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 1-2

Νίκη με μεγάλη βαθμολογική σημασία πέτυχε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ στην έδρα του ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ με σκορ 1-2 .Το πρώτο ημίχρονο ανήκει  στην ομάδα μας όπου πέτυχε ένα γκολ στο 7ο λεπτό με κεφαλιά του ΦΙΡΙΝΙΔΗ ενώ θα μπορούσε να διευρύνει το σκορ ακόμη περισσότερο χάνοντας εκπληκτικές ευκαιρίες με τους ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ Τ.(2) και ΚΕΧΑΓΙΑ.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν χωρίς ουσία όμως και την πρώτη μεγάλη ευκαιρία έχασε πάλι η ομάδα μας στο 57ο με τον ΚΕΧΑΓΙΑ όταν πλάσαρε λίγο άουτ.Η ισοφάριση έγινε στο 62ο λεπτό στο πρώτο λάθος της άμυνας μας από τον ΠΑΠΑΔΙΝΑ ενώ το νικητήριο γκολ πέτυχε ο ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ στο 90ο λεπτό με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ΣΕΡΕΤΗΣ.Μετά το γκολ είχαμε κάποια επεισόδια με αποτέλεσμα να αποβληθεί για την ομάδα μας ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ.και για τους γηπεδούχους οι ΒΟΥΤΣΙΚΙΔΗΣ, ΚΑΡΟΛΙΔΗΣ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ. ΒΑΡΔΑΛΗΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ. ΚΕΧΑΓΙΑΣ(89ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ.(75ο ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ), ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(60ο ΣΕΡΕΤΗΣ),ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΔΗΣ, ΤΟΠΟΥΖΗΣ.
 ΑΥΡΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ  Ο ΕΤΗΣΙΟΣ ΧΟΡΟΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΤΟ CLUB ¨ΚΑΙΡΟ¨ ΣΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΜΕ LIVE ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ