Σάββατο 8 Μαρτίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-Α.Σ. ΝΕΑΣ ΓΕΝΕΑΣ 6-0

Σε ένα παιχνίδι που δεν μπορεί να γίνει κριτική ο ΕΘΝΙΚΟΣ έκανε το καθήκον του και επικράτησε της ΝΙΚΟΜΗΔΕΙΑΣ με σκορ 6-0 που είναι και το μεγαλύτερο φετινό σκορ της ομάδας μας.Οι παίχτες από την αρχή μπήκαν σοβαρά στο παιχνίδι και αφού έχασαν τρεις καλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ το κατάφεραν στο 18ο λεπτό με χτύπημα πέναλτι από τον ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟ ενώ ο ίδιος παίχτης έκανε το 2-0 στο 26ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά,το 3-0 έγινε στο 30ο λεπτό από τον ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ με κοντινό πλασέ και το 4-0 από τον ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ ΑΝ. στο 41ο λεπτό με σουτ,να σημειώσουμε ότι στο 21ο λεπτό ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ. είχε σουτ στο δοκάρι. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε πολύ και η ομάδα πέτυχε άλλα δύο τέρματα στο 50ο λεπτό με ωραία ενέργεια ο ΤΟΠΟΥΖΗΣ έκανε το 5-0 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ στο 87ο λεπτό με μακρινό σουτ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΒΑΡΔΑΛΗΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ.(60ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Α), ΚΕΧΑΓΙΑΣ (65ο ΤΣΑΚΙΡΗΣ), ΤΟΠΟΥΖΗΣ, ΣΕΡΕΤΗΣ (76ο ΓΕΡΑΚΙΩΤΗΣ), ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.