Σάββατο 15 Μαρτίου 2014

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 4-1

Την ήττα γνώρισε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο γήπεδο της ΜΕΛΙΚΗΣ με σκορ 4-1 ένα σκορ πλασματικό βάση της εικόνας του παιχνιδιού.Η ομάδα μας κατέβηκε με αρκετές ελλείψεις αφού για διάφορους λόγους απουσίαζαν οι:ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΤΟΠΟΥΖΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ.ΤΣΑΚΙΡΗΣ θα μπορούσε όμως να ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο όταν οι ΚΕΧΑΓΙΑΣ και ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ. έχασαν μοναδικές ευκαιρίες έτσι στο 30ο λεπτό έγινε το 1-0 από τον ΤΕΓΟΥΣΗ. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο αλλά στο 68ο λεπτό της συνάντησης αποχώρισε τραυματίας ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ.και η ομάδα συνέχισε με δέκα παίχτες αφού δεν υπήρχε παίχτης για αλλαγή, έτσι στο 70ο λεπτό έγινε το 2-0 από τον ΜΠΟΥΦΙ.Στην συνέχεια η ομάδα πάλεψε και στο 88ο λεπτό μείωσε σε 2-1 με τον ΣΕΡΕΤΗ δεν μπόρεσε όμως άλλο αφού επήλθε μεγάλη κούραση και στο 90ο, 94ο λεπτό ο ΤΣΙΟΥΠΡΟΣ έκανε το τελικό 4-1.
ΕΘΝΙΚΟΣ: ΛΕΦΑΚΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ(46ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.), ΒΑΡΔΑΛΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΑΝ. ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΤΑΤΣΙΟΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ. ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ.