Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ 2-3

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο του κλειδιού ο ΕΘΝΙΚΟΣ γνώρισε την ήττα από το ΝΕΟΚΑΣΤΡΟ με 2-3.Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα μας και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 7ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά του ΤΣΙΟΥΠΡΟΥ,η πρώτη καλή φάση για τον ΕΘΝΙΚΟ έγινε στο 12ο λεπτό όταν ένα σουτ του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ πέρασε λίγο άουτ,το 0-2 έκανε στο 20ο λεπτό ο ΚΑΦΕΣ με πέναλτι για το οποίο είχαμε έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους καθώς δεν υπήρχε επαφή των παιχτών μέσα στην περιοχή.Στην συνέχεια ο ΕΘΝΙΚΟΣ ανέβασε την απόδοση του και απείλησε την αντίπαλη εστία αλλά ο ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ ήταν φύλακας άγγελος της εστίας του όταν στο 35ο λεπτό απέκρουσε δυο φορές πάνω στην γραμμή σε σουτ των ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ και ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ.Στην επανάληψη η ομάδα πίεζε τους αντιπάλους οι οποίοι ευτύχησαν στην πρώτη τους αντεπίθεση στο 65ο λεπτό να κάνουν το 0-3 με σουτ του ΝΤΟΥΛΑ.Το 1-3 έκανε στο 85ο λεπτό ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ με κοντινό πλασέ ενώ στο 87ο λεπτό είχαμε ένα σουτ του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ που πέρασε δίπλα από την εστία του ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ και το τελικό 2-3 έκανε πάλι ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ στο 89ο λεπτό με προβολή ενώ στο 92ο λεπτό ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ βγήκε μόνος του στην αντίπαλη περιοχή αλλά τον σταμάτησε ο επόπτης δείχνοντας του o off said και εδώ υπήρχαν έντονες διαμαρτυρίες μιας και ο παίχτης καλυπτόταν.              ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ(75ο ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ), ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ, ΤΟΠΟΥΖΗΣ(65ο ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ),ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ,ΚΕΧΑΓΙΑΣ.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ:ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ, ΒΑΛΔΗΡ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ(39ο ΤΖΕΙΡΑΝΙΔΗΣ), ΜΠΟΥΦΙ(84ο ΠΗΧΑΣ), ΚΟΥΒΑΤΣΙΔΗΣ,ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΟΥΠΡΟΣ, ΚΑΦΕΣ(57ο ΜΗΛΙΩΤΗΣ), ΝΤΟΥΛΑΣ, ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ.