Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

ΑΓ.ΑΣΤ.ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 3-1

Την τρίτη συνεχόμενη ήττα γνώρισε χθες ο ΕΘΝΙΚΟΣ με 3-1 στην ΑΓ.ΒΕΡΒΑΡΑ σε έναν βαρύ, λόγω της βροχής, αγωνιστικό χώρο.Η απόδοση της ομάδας κυμάνθηκε σε πολύ χαμηλά επίπεδα με αποτέλεσμα να έρθει αυτή η ήττα.Στο παιχνίδι στο 2ο λεπτό του αγώνα ο διαιτητής έδειξε πέναλτι όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι του ΜΠΕΝΙΣΚΟΥ μέσα στην περιοχή το εκτέλεσε ο ΤΣΑΝΑΣΙΔΗΣ και απέκρουσε ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ,στο 8ο λεπτό ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ βγήκε απέναντι στον ΒΕΡΒΑΝΤΙΔΗ πλάσαρε αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας,στο 13ο λεπτό πάλι ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ πλάσαρε τον τερματοφύλακα ο οποίος απέκρουσε και στην συνέχεια η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού αλλά ο διαιτητής αρνήθηκε το πέναλτι,στο 18ο λεπτό έγινε η φάση του αγώνα όταν μετά από φάουλ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ με παίχτη στην πλάτη του έπιασε κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά προς έκπληξη όλων το γκολ ακυρώθηκε ως offsaid, από εκείνο το σημείο και μετά η απόδοση της ομάδος έπεσε κατακόρυφα με αποτέλεσμα η ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ να ανοίξει το σκορ στο 34ο λεπτό με τον ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ κάνοντας το 1-0 και να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 42ο λεπτό με τον ΧΡΙΣΤΙΑ από ελεγχόμενη θέση off-said.Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε παιχνίδι κέντρου με πολλές λασπομαχιες στο 68ο λεπτό είχαμε ένα φάουλ του ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας,στο 72ο λεπτό σουτ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ και πάλι απέκρουσε ο τερματοφύλακας ενώ στο 80ο λεπτό έγινε το 2-1 με κεφαλιά του ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ,στο 83ο λεπτό έγινε το 3-1 με πλασέ του ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, να σημειώσουμε ότι αρκετοί ποδοσφαιριστές στο τέλος του αγώνα εξέφρασαν την αγανακτηση τους για την συμπεριφορα του βοηθου διαιτητη ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο μιλουσε με ασχημο τροπο(βρισιες και απειλες) σε οποια φάση γινοταν μποστα σε αυτον.ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ::ΒΕΡΒΑΝΤΙΔΗΣ, ΒΟΡΓΙΑΤΖΙΔΗΣ, ΠΡΟΙΟΣ, ΤΕΤΟΣ, ΜΠΑΜΠΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Α., ΤΣΑΝΑΣΙΔΗΣ(80ο ΕΦΡΑΙΜ), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Χ., ΧΑΜΠΑΛΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ(46ο ΚΑΦΕΣ), ΧΡΙΣΤΙΑΣ(73ο ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ) ΕΘΝΙΚΟΣ: ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ,ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ,ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ(52ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Α.), ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ Δ., ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ, ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ(46ο ΤΟΠΟΥΖΗΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ., ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ(60ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Α.)