Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΣΣΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 4-2

ΠΡΩΤΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΧΑΤΖΕΙΠΙΔΗ ΚΩΣΤΑ

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΑΝΔΡΙΤΣΟΥ ΘΑΝΑΣΗ
 Την ήττα γνώρισε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο γήπεδο της ΜΕΣΣΗΣ με σκορ 4-2 σε ένα μέτριο παιχνίδι και με αρκετές απουσίες λόγω τραυματισμών.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα πήγε καλά έχοντας τον ελέγχο του αγώνα και στο 11ο λεπτό απείλησε πρώτη φορά όταν σε κεφαλιά του ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι,το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό όταν με απευθείας φάουλ ο ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ έκανε το 0-1 ενώ ο ίδιος παίχτης θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματα στο 28ο λεπτό όταν από την μικρή περιοχή πλάσαρε άουτ.Οι γηπεδούχοι δεν απειλούσαν την εστία του ΧΑΤΖΕΙΠΙΔΗ παρόλα αυτά όμως ισοφάρισαν στο 35ο λεπτό με φάουλ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ Σ. κάνοντας το 1-1.Στην επανάληψη δυστυχώς οι παίχτες μας έμειναν στα αποδυτήρια και κατάφεραν να δεχθούν τρία τέρματα σε δέκα λεπτά στο 55ο λεπτό με τον ΜΑΥΡΑΓΓΕΛΙΔΗ .στο 63ο λεπτό με τον ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ Σ. και στο 65ο λεπτό με τον ΜΟΣΧΟ,το μόνο που κατάφερε να πετύχει είναι η μείωση του σκορ στο 76ο λεπτό με σουτ του ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΣΣΗΣ:ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ,ΜΟΣΧΟΣ,ΚΑΛΟΥΔΗΣ, ΜΠΟΥΝΤΑΝΗ(46ο ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ Ν.), ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΥΡΑΓΓΕΛΙΔΗΣ(75ο ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΗΣ), ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ,ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ Σ., ΡΟΚΟ, ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ.                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ:ΧΑΤΖΕΙΠΙΔΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ,ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ,ΧΑΙΚΑΛΗΣ,ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ(46ο ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ),ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ(ΤΟΥΝΗΣ),ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ,ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ,ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ   Πριν την εναρξη του αγωνα βραβευθηκε ο ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ως mvp της 17ης αγωνιστικης.