Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 2-0

Την ήττα γνώρισε χθες ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο γήπεδο του ΔΙΑΒΑΤΟΥ με σκορ 2-0 σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, η ομάδα παρουσιάστηκε βελτιωμένη και το τελικό αποτέλεσμα την αδικεί αν και σημαντικό ρόλο έπαιξαν τα λάθη του διαιτητή ΤΡΕΒΛΑ αλλά και του βοηθού του ΠΑΠΑΔΑΚΗ.Ο ΔΙΑΒΑΤΟΣ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και στο 2ο λεπτό έχασε την πρώτη ευκαιρία όταν μέσα από την περιοχή σούταρε ο ΚΙΤΣΑΣ και απέκρουσε ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ και στο 8ο λεπτό όταν έξω από την περιοχή σούταρε δυνατά ο ΦΑΡΜΑΚΗΣ αλλά και πάλι απέκρουσε ο τερματοφύλακας,στην συνέχεια ο ΕΘΝΙΚΟΣ ισορρόπησε το παιχνίδι και έχασε την πρώτη ευκαιρία στο 21ο λεπτό όταν ο ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ εκτέλεσε φάουλ και απέκρουσε θεαματικά ο ΜΟΥΧΤΑΡΗΣ, από εκεί και πέρα η ομάδα έλεγχε το παιχνίδι και δεν πιέστηκε από τους αντίπαλους και στο 32ο λεπτό είχε μια ακόμη καλή ευκαιρία όταν ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ σούταρε λίγο άουτ ενώ στο 37ο λεπτό είχαμε την μεγαλύτερη ευκαιρία του ημιχρόνου όταν σε σέντρα του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής έπιασε κεφαλιά και η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι σημαντικό αντίθετα η ομάδα μας έπαιξε με αντεπιθέσεις και έτσι σε δυο φάσεις στο 65ο και 73ο λεπτό οι ΚΕΧΑΓΙΑΣ και ΤΟΠΟΥΖΗΣ βγήκαν μόνοι τους απέναντι στον ΜΟΥΧΤΑΡΗ από καθαρή θεση αλλά ο βοηθος ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ μαλλον ηταν σε αλλο γήπεδο και σηκωσε off said προκαλοντας εντονες διαμαρτηριες,να σημειωσουμε οτι στο δευτερο ημιχρονο είχαμε και παρα πολύ σκληρο παιχνίδι από τους γηπεδουχους κατω από την ανοχη του διαιτητή ενώ στο 60ο λεπτό είχαμε 5η λεπτη διακοπη όταν φιλαθλοι μπηκαν στο γήπεδο και επιτεθηκαν στον βοηθο για μια υποδειξη πραγμα που πιθανον επηρεασε από εκεί και μετα την αποδοση των διαιτητων και δεν αναφερθηκε ουτε στο φυλλο αγωνα.Στο 82ο λεπτό ο ΔΙΑΒΑΤΟΣ ανοιξε το σκορ όταν ο ΣΠΑΝΟΣ εκτέλεσε κορνερ και από λαθος εκτιμηση ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ προσπαθωντας να πιασει την μπάλα την εστειλε στα διχτυα της ομαδας μας και εγινε το 1-0,στο 87ο λεπτό ο ΕΘΝΙΚΟΣ είχε την ευκαιρία να ισοφαρισει αλλά ο ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ από την μικρη περιοχή δεν καταφερε να πλασαρει τον ΜΟΥΧΤΑΡΗ και στην αντεπιθεση ο ΚΙΤΣΑΣ με πλασσε εκανε το 2-0. ΔΙΑΒΑΤΟΣ:ΜΟΥΧΤΑΡΗΣ,ΦΑΡΜΑΚΗΣ,ΗΛΙΑΔΗΣ, ΠΑΓΓΟΥΡΑΣ, ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΣ(91ο ΧΑΣΑΝ), ΠΟΖΙΑΔΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΚΙΤΣΑΣ(90ο ΒΟΡΓΙΑΤΖΙΔΗΣ), ΚΟΥΤΣΙΑΔΗΣ, ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ, ΜΑΥΡΙΔΗΣ. ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ, ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ, ΤΟΠΟΥΖΗΣ(85ο ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ, ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΑΧΑΓΙΑΣ.