Σάββατο 2 Μαρτίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ-ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ 1-0

Στις νίκες επανήλθε σήμερα ο ΕΘΝΙΚΟΣ αντιμετωπίζοντας την ομάδα της ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ με σκορ 1-0.Η ομάδα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και πίεζε τους αντιπάλους και στο 8ο λεπτό έχασε την πρώτη ευκαιρία όταν ο ΚΕΧΑΓΙΑΣ μέσα από την μικρή περιοχή δεν κατάφερε να πλασάρει τον τερματοφύλακα,το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή κάνοντας το 1-0 ενώ η εστία μας δεν κινδύνευσε καθόλου στο πρώτο ημίχρονο.Στην επανάληψη η ομάδα είχε και πάλι την υπεροχή και προσπάθησε να πετύχει ακόμη ένα τέρμα αλλά δεν τα κατάφερε λόγω της αστοχίας των παιχτών και της πολύ καλής απόδοσης του ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ,στο 57ο λεπτό ο ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ πήγε να κρεμάσει τον τερματοφύλακα ο οποίος απέκρουσε ενώ στο 62ο λεπτό ο ίδιος παίχτης σούταρε δυνατά αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας απέκρουσε εκπληκτικά,στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΣ προσπάθησε να πιέσει με αποτέλεσμα η ομάδα με αντεπιθέσεις να χάσει μεγάλες ευκαιρίες στο 82ο λεπτό σε κεφαλιά του ΒΟΥΛΣΤΙΔΗ, στο 85ο λεπτό σε σουτ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ και στο 89ο λεπτό σε σουτ του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ. ΕΘΝΙΚΟΣ:ΔΗΜΟΛΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ(46ο ΤΟΠΟΥΖΗΣ), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ, ΦΙΡΙΝΙΔΗΣ(87ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ., ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ,ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ,ΚΕΧΑΓΙΑΣ(89ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.)  ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΣ:ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΡ., ΠΑΤΖΙΔΗΣ, ΚΟΤΕΛΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΗΣ Θ.(46ο ΚΑΡΑΤΖΑΣ), ΣΦΥΝΤΙΛΑΣ(74ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ Π.), ΠΑΠΑΛΕΞΙΟΥ(58ο ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ), ΓΙΑΝΝΟΥ, ΜΑΤΑΤΗΣ, ΓΙΔΑΡΗΣ, ΑΔΑΜΙΔΗΣ.