Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

ΑΕΠ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ 1-2

Μια ακόμη νίκη πέτυχε ο ΕΘΝΙΚΟΣ στο γήπεδο της ΡΑΧΙΑΣ όπου επιβλήθηκε της ΑΕΠ με 1-2 σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο και κάτω από διάφορες καιρικες συνθήκες αφού πριν το παιχνίδι είχαμε καταρρακτώδη βροχή μετά ηλιοφάνεια και λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο έπεσε πάρα πολύ ομίχλη με αποτέλεσμα να κινδυνεύσει με διακοπή ο αγώνας.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα ήταν καλύτερη της αντιπάλου και στο 22ο λεπτό έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία όταν οι ΚΕΧΑΓΙΑΣ και ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ σε διπλή προσπάθεια δεν κατάφεραν να σκοράρουν και στο 31ο λεπτό σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗ απέκρουσε ο τερματοφύλακας.Στην επανάληψη η ΑΕΠ ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 53ο λεπτό σε μια αδράνεια της άμυνας με τον ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ κάνοντας το 1-0.από εκεί και πέρα η ομάδα ανέβασε την απόδοση της έκλεισε τους γηπεδούχους στην εστία τους και κατάφερα να ισοφαρίσει στο 68ο λεπτό με τον ΒΟΥΛΤΣΙΔΗ με δυνατό σουτ κάνοντας το 1-1 και να πάρει την νίκη στο 81ο λεπτό με ωραίο σουτ του ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗ Τ. γράφοντας το τελικό 1-2.
ΑΕΠ ΒΕΡΟΙΑΣ: ΟΒΕΖΙΚΟΓΛΟΥ, ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΥΤΖΗΜΠΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΝΙΑΚΑΣ, ΤΖΙΒΑΡΑΣ, ΚΙΑΤΙΚΙΔΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ(85ο ΖΗΓΟΥΛΙΑΝΟΣ), ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ(70ο ΤΖΙΒΑΡΑΣ Μ.), ΛΑΜΠΡΟΥ(78ο ΓΚΕΛΟΣ).                                      ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ:ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ(72ο ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ), ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΚΑΛΗΣ, ΠΕΡΗΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΝΙΣΚΟΣ, ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ(60ο ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ ΑΝ.), ΚΑΙΜΑΚΑΜΙΔΗΣ Τ., ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ, ΚΙΡΚΙΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ(88ο ΤΟΥΝΗΣ)